Iwano Wyrypajewo pjesės „Irano konferencija“ veiksmas vystosi mokslinėje konferencijoje, Kopenhagos universitete. Konferencijos pranešėjai – įtakingi mokslininkai, visuomenės veikėjai, dvasininkijos atstovai. Pjesė iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip socialinis ar net politinis herojų disputas apie demokratiją, liberalias ir konservatyvias pažiūras, žmogaus teises ir laisves, geopolitinę situaciją šiandieniniame globaliame pasaulyje. Bet veiksmui vos įsibėgėjus tampa akivaizdu, kad ši istorija yra visai ne apie politiką, o apie asmeninius herojų išgyvenimus, jų žaizdas ir troškimus.
Pjesės autorius Iwanas Wyrypajewas, kalbėdamas apie savo pjesę, sako:
„Matau, kad šiandien daugybė progresyvių planetos žmonių, nuo kurių priklauso svarbūs visuomenės pokyčiai, vis dažniau užduoda sau klausimą: ar yra visiems tinkanti išeitis iš šios susiklosčiusios kritinės globalios situacijos? O kokia ši kritinė situacija? Kokia problema?
Problema ta, kad mes, žmonės, neišmokome gyventi šioje planetoje vieni su kitais. Už lango yra XXI amžius, o mes vis dar dalijamės teritorijomis, skirstome vieni kitus pagal kraują, tautybę ir rasę ir tikime, kad mūsų pripažįstamas dvasinis kelias yra vienintelis teisingas. Kaip gyventi tokiame pasaulyje? Globalus pasaulis tapo mažas. Mes visi esame tarsi vieno komunalinio buto gyventojai. Mes kariaujame ir kenčiame nuo to karo.
Pagaliau šiandien vadinamuosiuose progresyviuose sluoksniuose (mokslininkų, politikų, verslininkų, menininkų) pradėjo skambėti gyvenimo prasmės tema. Visi mes pamažu prieiname prie išvados, kad, norėdami ką nors pakeisti savo pasaulyje, turime suprasti, kokia yra mūsų gyvenimo prasmė ir kokia yra gyvenimo prasmė apskritai. Ir jei anksčiau šie klausimai atrodė susiję su ezoterika, religija ir filosofija, šiandien jie vis dažniau keliami svarbiausiuose verslo forumuose, politinėse diskusijose ir mokslinėse konferencijose.
Kokia yra gyvenimo prasmė? Ir ar iš viso yra gyvenimo prasmė už paties šio klausimo ribų? Tampa akivaizdu svarbiausia: net jei daugeliui žmonių gyvenimo prasmė yra paslaptis, šis klausimas vis tiek tampa itin aštrus ir svarbus vis didesniam skaičiui mūsų planetos gyventojų. Nėra prasmės valdyti savo verslą, vykdyti politines reformas ir užsiimti menu, jei tvirtai nesuprantame, kodėl tai darome ir kur einame. Taigi man asmeniškai ši pjesė yra apie Žinojimą.
Bet aš norėčiau, kad kiekvienas atrastų kažką savo.“
Spektaklio metu naudojami ryškios blyksinčios šviesos efektai ir necenzūrinė kalba.
2020 m. XI Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklis pelnė šiuos apdovanojimus:
• „Geriausiu režisieriumi“ pripažintas Aleksandr Špilevoj už spektaklio „Irano konferencija“ režisūrą Juozo Miltinio dramos teatre.
• Nominacija „Geriausia scenografija“ įvertinta Barbora Šulniūtė už scenografiją Juozo Miltinio dramos teatro spektakliui „Irano konferencija“ pagal Iwano Wyrypajewo pjesę (rež. Aleksandr Špilevoj).
• Juozo Miltinio dramos teatro aktoriams Laimučiui Sėdžiui, Vytautui Kupšiui, Ievai Brikei, Tomai Razmislavičiūtei-Juodei, Jolitai Skukauskaitei, Baliui Ivanausui, Jonui Čepuliui, Tadui Gryn, Gintautui Žiogui, Albinui Keleriui, Vitai Šiaučiūnaitei, Ligitai Kondrotaitei ir Pauliui Jakubėnui atiteko Dalios Tamulevičiūtės giminių įsteigtas prizas už įtaigiai įkūnytus personažus spektaklyje „Irano konferencija“ (rež. Aleksandr Špilevoj).
Už 2020 m. spektaklis „Irano konferencija“ nominuotas Auksiniam scenos kryžiui aktorių ansamblio kategorijoje.
2021 m. X tarptautiniame teatrų festivalyje „Com•media“ „Irano konferencija“ išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.