Kuo labiau mūsų kasdienybę užvaldo technologijos, tuo ryškiau mes imame tolti nuo savo pačių kūno. Pasauliui kuriantis ir vykstant mūsų mintyse pamirštame ir nebesusimąstome apie kitą esminę mūsų dalį – fizinį kūną. Jis, kartu su protu ir dvasia, sukuria žmogų kaip kompleksišką visumą. Mariaus Pinigio ir Adrian Carlo Bibiano šokio spektaklyje „Kūnai“ dėmesys skiriamas kūnui, kaip instrumentui, galinčiam kalbėti ir reikšti vidines žmogaus mintis.
Šokio spektaklis „Kūnai“ nesiremia pjese, čia nėra dramaturginės linijos, ja tampa idėja: kūniška komunikacija yra nepakeičiama. Kaip pažadinti kūnus, kaip juos vėl įgalinti kalbėti? Teatro scenoje aktoriai mintis dažniausiai perteikia žodžiais, tačiau šį kartą atlikėjai susigrąžina užmirštą kalbą, kuri slypi kiekviename iš mūsų – judesį. Dešimt skirtingų kartų aktorių kviečia į neverbalią diskusiją apie bendrą energiją ir pokyčius, kurie vyksta komunikuojant. Juk šokis nėra vien jauno žmogaus atributas, jis nesibaigia ties tam tikra amžiaus riba ir, tuo labiau, nėra skirtas tik profesionalams.
Choreografas Marius Pinigis teigia: „Manau, kad bet kokio stiliaus ar žanro spektaklyje ne visada būtina veiksmus pateisinti logiškai, juk mūsų kasdienybėje neracionalumo yra daugiau nei racionalumo. Pažvelgę į savo mintis neatrastume tolygaus linijinio mąstymo, tad ir „Kūnai“ susideda iš įvaizdžiais paremtų scenų, atvirų stebėtojo interpretacijai. Šokėjai pateikia nuorodas, o ne konkrečias situacijas ir sprendimo variantus.“
„Kūnai“ kviečia pasinerti į vizualumą, neperkrauti galvos reikšmių ir prasmių paieškomis ir, netgi, nebijoti nesuprasti.
2022 m. šokio spektaklis „Kūnai“ nominuotas Auksiniam scenos kryžiui aktorių ansamblio kategorijoje.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Spektaklio recenzijos: Dešimties kūnų grožis - Lietuvos šokio informacijos centras, Reabilituoti kūno svarbą, Šokio dienoraščiai