LANKANT PONĄ GRYNĄ
- Titulinis
- Spektakliai
- Visi
- LANKANT PONĄ GRYNĄ
Vienos dalies spektaklis
Iš anglų kalbos vertė Vilija Grigaitytė
Režisierius – Aidas Giniotis
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Laura Luišaitytė
Šviesų dailininkas – Paulius Jakubėnas
Režisieriaus asistentė – Sandra Juzėnienė
Vaidina:
Rosas Gardineris – Dainius Jankauskas
Ponas Grynas – Antanas Venckus
Trukmė – 1 val. 20 min.
Premjera – 2022 m. balandžio 29 d.
Laboratorija
Aktorius, režisierius, kompozitorius, „Keistuolių teatro“ įkūrėjas Aidas Giniotis, Juozo Miltinio dramos teatre pastatęs „Volponę“ grįžta su nauju spektakliu – „Lankant poną Gryną“. Šį kartą jis imasi šiuolaikinės, kamerinės pjesės, kurios variklis – talentingų aktorių darbas. Spektaklyje skleidžiasi visais laikais aktualus kartų susidūrimas, skirtingų vertybių, požiūrio į pareigas ir teises klausimai. Kūrinyje „Lankant poną Gryną“ išryškėja visuomenėje atpažįstamos situacijos, apie kurias savo lūpomis byloja susiduriančios jaunuolio ir senolio kartos.
Kūrinio populiarumas stebina – 1997 m. parašyta pjesė iškart susilaukė sėkmės, pagal ją buvo sukurta daugiau nei 500 spektaklių, ji išversta į 26 kalbas ir vaidinama 52 šalyse. Praktiškai visose šalyse, kur buvo pastatyta, pjesė ir pagal ją kurti spektakliai buvo ir yra nominuojami bei skina įvairius apdovanojimus. 2018 m. specialiai prestižiniam Avinjono festivaliui (Prancūzija) dramaturgas net sukūrė pjesės tęsinį.
„Lankant poną Gryną“ centre – jaunas vaikinas Rosas Gardineris ir senyvo amžiaus ponas Grynas, kuriuos sujungia nelaimingas atsitikimas – jaunuolis automobiliu partrenkia senjorą. Garbaus amžiaus žmogus atsigauna, tačiau teisėjas Rosui skiria viešuosius darbus – kartą per savaitę lankytis pas poną Gryną, pagelbėti ūkio darbuose, nupirkti maisto. Dviejų, iš pirmo žvilgsnio skirtingų, žmonių konfliktai kyla iš negebėjimo priimti kitokios pasaulėžiūros, tačiau priverstinis buvimas drauge tampa abipuse dovana. Pjesė atveria draugystės, šeimos, atvirumo ir atleidimo svarbą. Priimdami vieni kitus tokius, kokie esame, galime įveikti gyvenimo sunkumus ir kurti pilnavertę kasdienybę.
Pasak Aido Giniočio, spektaklis „Lankant poną Gryną“ yra aktuali medžiaga su savo istorija, konfliktais, įvykiais: „Man visada svarbiausia, kad teatro menas būtų pilietiškas, socialiai paveikus. Nepripažįstu meno vardan meno, jis turi veikti čia ir dabar, analizuoti, kur mes gyvename, kaip gyvename ir ką jaučiame.“
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |